Pražský maraton 2015

Běžecký oddíl

Nejdelší klasickou tratí je bezesporu maraton, který měří 42,195 km. Na ten pražský se 3.5. vydali trenéři našeho oddílu. Pro br. Petra to byl jeho první maraton. Od začátku nasadil slušné tempo, ale na 30 km přišla krize. Několik dalších km tak musel zdolat chůzí a poslední 3 km opět zaběhl. Trať zvládl pod 5 hodin (4:53), takže mohl být se svým výsledkem spokojen. Br. Tomáš vyrazil do závodu po několikatýdenní nemoci, tedy bez fyzické přípravy. Během závodu proto čerpal především ze svých zkušeností (byl to jeho 6. maraton) a pracoval se svou vůlí. Tak se mu podařilo zlepšit si svůj osobní rekord (o 7 vteřin :-)) a doběhl v čase 4:40:33.

Běh naděje

Podpořit dobrou věc bereme jako samozřejmost. Proto se členové našeho oddílu vydali v neděli 24.5. do sousedních Klánovic na Běh naděje. Výtěžek tohoto nesoutěžního benefičního běhu, který se v Klánovicích pořádal již po osmé, je věnován na výzkum a léčbu rakoviny. A na takovou věc vždy rádi přispějeme!!!

Za náš oddíl se zúčastnili: sestry Petra Menclíková a Romana Čejková, bratři Jakub Otáhal, Lubomír Jokel a Tomáš Dvořák.

Běh za újezdskou sovou

Tento závod má již svou tradici a tomu odpovídá i poměrně vysoká účast závodníků. Za náš oddíl se na start postavili ses. Maruška Tatarová, která dokončila v kategorii přípravka I. na pěkném 13. místě (300 m/1:08) a ses. Markéta Marková v kategorii přípravka II. na 24. místě (800 m/3:34). Mezi dospěláky reprezentovali br. Tomáš Dvořák s 12. místem (5,5 km/24:38) v kategorii muži B a v kategorii muži C opět exceloval br. Lubomír Jokel s 5. místem (5,5 km/21:35).

Jenštejnská pětka 2015

Druhý ročník Jenštejské pětky se konal 30.5. Kromě běhů zde probíhal i bohatý doprovodný program plný zábavy. Startéry byli starosta a místostarostka Jenštejna, ale i hejtman Středočeského kraje. K vidění byli i známé osobnosti, konkrétně na start hlavní kategorie se postavili sportovní zprávaři ČT Žaneta Peřinová nebo Vojtěch Bernadský. V kategorii mladší žáci (500 m) náš oddíl reprezentovali ses. Sylva Hanáková (25. místo, 2:23) a těsně za ní doběhnuvší br. Ondřej Čejka. Za starší žáky (1 km) běžel br. Samuel Menclík (14. místo, 4:26). Na hlavní pětikilometrové trati se 76ti startujícími reprezentovali br. Lubomír Jokel (13. místo, 22:08) a br. Tomáš Dvořák (29 místo, 23:17). Mimo pořadí absolvovali hlavní trať také ses. Hana Otáhalová a br. Jakub Otáhal. Největší ovace u fanoušků vzbudil náš poslední reprezentant jorkšír Mathew. Ten startoval v kategorii běh se psy o délce 1 km se svým páníčkem br. Tomášem. Ač byl Mathew na startovní čáře nejmenší účastník (2,5 kg), porazil i soupeře z řad retrívrů a dalších několikanásobně větších ras a mezi 11ti hafany vybojoval v čase 4:19 pěkné 6. místo, za což v cíli od diváků získal zasloužené ovace.