Tři pro zdraví - MTB

Rodinný závod na kolech v Kánovicích měl zajímavý průběh. Závodník Viktor se vydal závratnou rychlostí po své vlastní ose, ujel rodinnému týmu. Vzhledem k tomu, že byl závod orientační a měl celkem 5 tratí... jeho nalezení bylo opravdové dobrodružství. Do cíle jej přivezla jedna z účastnic závodu za asistence policie ČR.

Dětský den

Naši sokolové pomáhali při organizaci letošního dětského dne.

Letos se Dětský den konal v sobotu 6.6.2015. I přesto, že se teplota vzduchu pohybovala kolem 30°C, nenechala se tímto teplem odradit bezmála stovka dětí, které si přišly se svými rodiči užít pěkné odpoledne na fotbalové hřiště, kde se akce konala. Na děti zde čekaly zábavné úkoly, jako např. běh v holinkách, střílení ze vzduchovky, stříkání vody z proudnice na plechovky, prolézání mezi provazy, chůze na chůdách, hod šipkami a mnoho dalšího. Dětem se také velmi líbilo malování na obličej. Vyzkoušet si také mohly střelbu na cíl z paintballové pistole. Za splnění úkolů děti dostaly odměnu v podobě grilovaného buřtíku, tatranky a limonády. Sladké odměny dostávaly ale již během plnění disciplín.

Překvapení pro děti připravili šestajovičtí hasiči. Ti na asfaltovém plácku u hřiště udělali velkou hromadu pěny, která se doslova během několika vteřin zaplnila vískajícími dětmi (a nejen dětmi J). Na řadu pak přišla sprška v podobě proudu vody stříkaného z hasičského vozu do vzduchu. V padající vodě se děti nejen opláchly od pěny, ale především se parném dni pěkně zchladily.

Lívancový pohár - 6. kolo

Běžecký odddíl

Lívancový pohár dospěl do své poloviny. Tentokráte jsme měli na startu 3 x 3 zástupce, resp. po třech zástupcích v kategoriích muži, ženy a holky. Skvělým 5. místem se mezi muži blýskl br. Lubomír. Dobře si vedly i sestry Petry v kategorii ženy, v kategorii holky pak ses. Marie a ses. Sylva. Snažili se ale všichni, a proto odměna v cíli v podobě lívance byla zasloužená.

Běh Vidrholcem

Na náš další závod jsme si odskočili za humna. V sousedním klánovickém lese se totiž 16.6. konal 11. Ročník Běhu Vidrholcem pořádaný běžeckým klubem SABZO. Na start 5,8 km trati se postavilo celkem 62 účastníků. V nejlépe obsazené kategorii (muži 50 – 59 let) obsadil skvělé 3. místo br. Lubomír Jokel s časem 23:38. Na 3. místě ve své kategorii (muži 40 – 49 let) doběhl také náš druhý zástupce br. Tomáš Dvořák s časem 26:04.

Olympijský běh

Běžecký oddíl

Dne 24. 6. 2015 hostil pražský park Ladronka další ročník Olympijského běhu. Běžci měli možnost vybrat si ze tří tratí o délkách 1, 5 a 10 km. Právě na desetikilometrovou trať se vydal i náš zástupce br. Lubomír Jokel. A vedl si opět velmi dobře. Mezi více jak 700 běžci obsadil skvělé 62. místo s časem 40:55. Ve své kategorii M59 obsadil dokonce 4. místo.